בחירת הצמחייה בגינה ועיצובה לכדי מראה אחיד, נעים והרמוני, היא מלאכת מחשבת שראוי שתעשה על ידי אנשי מקצוע. קבלה של ייעוץ אגרונומי בתחום עיצוב הגינה תאפשר לכם לעצב גינה מושלמת. מדוע וכיצד? להלן הפירוט.

המראה - ג'ונגל הרפתקני? פינה פורחת? אזור משחק לילדים?
בדרך כלל, אלה מבינינו שבוחרים לגור בבית קרקע עושים זאת בעיקר בשל הקרבה לאדמה והיכולת לגדל, ולו מעט, צמחיה. אבל עיצוב הגינה אינו עניין של מה בכך, ולא לכולנו יש מספיק ידע בנושאים כמו התאמת צמחיה לתנאי התאורה, האקלים והקרקע, מיקומים יחסיים של צמחים, ואפילו סוגי צמחים, אופן התפתחותם וההתאמה שלהם זה לצד זה, על מנת לעצב ולשתול גינה ולקבל את המראה הסופי שאליו כיוונתם.

אם יש לכם חלום למראה הסופי של הגינה שלכם - תנו ליועץ אגרונומי מומחה לסייע לכם לסלול את הדרך אליו, תוך ביצוע הבחירות הנדרשות לצורך מימושו. ייעוץ אגרונומי יבטיח בחירות נכונות החל מתחילת הדרך, כאלה שתאפשרנה הנאה מהגינה לשנים ארוכות.

שירותים

יופי ופונקציונאליות

לא רק מראה הגינה הוא משמעותי לתהליך הייעוץ האגרונומי אלא גם הפונקציונאליות שלה. עניין זה משמעותי לא רק לשימוש מהנה בגינה, אלא גם לטובת הצמיחה האיכותית של מה שתשתלו והפחתת ההשקעה לאורך זמן שתידרש לתחזוקה שוטפת.

בתהליך ייעוץ אגרונומי תוכלו לקבל מידע שיסייע לכם לבחור צמחיה - תוכלו לשתול כל צמח במקום נכון עבורו (מבחינת החשיפה לאור והמרחב), לאפשר לכל צמח קבלת השקיה מדויקת (בכמות ובאופן) ולשתול זה לצד זה צמחים שמועילים, או לפחות לא מפריעים זה לזה. היועץ האגרונומי לא רק יסייע לכם בבחירה הרמונית של צמחיה אלא שהוא גם מכיר את אופן ההתפתחות של כל צמח ויכול לסייע לכם גם בתכנון קדימה וייעוץ בנוגע למראה הצמחים שתבחרו בעוד חמש שנים ולסיכויי הצלחת הטמעת צמחים שונים שאתם מעוניינים בהם בגינתכם (עץ פרי אהוב עליכם למשל).

דשא סינטטי - בחירה והתקנה

כיום השימוש בדשא סינטטי כבר נפוץ מאוד. הסיבות הן מרובות, אבל השורה התחתונה היא אותה אחת - הדשא הטבעי דורש הרבה תחזוקה (הכוללת השקיה תכופה, גיזום, דישון, ועוד), ואילו הדשא הסינטטי מספק פתרון דומה אך ללא צורך בכל כך הרבה התעסקות.

בשנים האחרונות אנחנו רואים עוד ועוד סוגים של דשא סינטטי, המאפשרים תחושה שונה ברגליים, ניהול ותחזוקה שונים, כמו גם עמידות שונה לאורך זמן. איך בוחרים בדשא הסינטטי המתאים לכם וכיצד מתקינים דשא סינטטי? על כך ועוד, לפניכם.
תהליך הבחירה של דשא סינטטי
בבחירה של דשא סינטטי, כנראה שהכלל הברור הוא שככל שהדשא יקר יותר, הוא איכותי יותר. מבין הדגמים האיכותיים, כל דשא צפוי "להחזיק מעמד" בערך עשר שנים בשימוש סביר, וכיום מגוון הדגמים הפופולאריים לדשא סינטטי מקנים תחושה דומה מאוד לזו של דשא רגיל - במראה (הירוק עם גוונים, ממש כמו דשא אמיתי), בגובה, וברכות (פה כדאי לבדוק, מפני שבדגמים שונים מתקבלת תחושה שונה בדריכה). כדאי לשים לב למספר נקודות כשבוחרים דשא סינטטי, ביניהן:

האם המרבד כולל כבר חומרים נוגדי קרינת UV? האם החומרים מוכלים בתוך המרבד או מרוססים מעליו?
 
האם מרבדי הדשא בדגם הנבחר הם בטיחותיים, ואינם מכילים מרכיבים רעילים? אם כן, האם יש להם אישורים של מכון התקנים?
 
מהי צפיפות מרבד הדשא הנבחר? מהו גובה העלים והאם הוא מוצא חן בעיניכם? מהו המשקל למטר רבוע של הדשא? (המשקל יסייע לאמוד את צפיפות המרבד, משקל ממוצע של מ"ר דשא סינטטי הוא בערך 1.5-2 ק"ג).

 
ההתקנה של דשא סינטטי
התקנת דשא סינטטי כוללת יישור השטח, פיזור שכבת בסיס, והדבקה של מרבדי הדשא אל שכבת הבסיס. רמת המורכבות של הנחת דשא סינטטי היא דומה לזו של הנחת פרקט, לפיכך אין זה בלתי אפשרי עבור חובב DIY להתקין את הדשא הסינטטי שלו בעצמו. למרות זאת נמליץ בחום לבחור בהתקנה מקצועית של דשא סינטטית במיוחד עבור מי שרכשו מרבדי דשא איכותיים ומתכננים ליהנות מהם למשך שנים רבות.

מערכות השקיה

הגינה הירוקה שלכם תלויה גם בהשקיה איכותית על מנת לשמור על בריאות המרכיבים האורגאניים והצמחים שבה. אם אתם עוד משקים בצינור, או אם התקנתם מערכת השקיה זה הזמן לשקול מעבר למערכת השקיה חכמה, איכותית ואוטומטית, שתאפשר לכם למקסם את היתרונות שבגינה, לטפח בקלות צמחיה עשירה ובריאה תוך הפחתה משמעותית של הצורך "להתעסק" איתה לעיתים קרובות. על מערכות השקיה חכמות - לפניכם.

מערכת השקיה איכותית
מערכות השקיה מתחברות באופן עצמאי לקו מים ומאפשרות השקיה אוטומטית של הגינה - פרקי השקיה ניתן לקבוע לכל יום ולכל שעה. את ההשקיות מתכננים על פי התכיפות (החל מפעם בשבוע ועד להשקיה באופן יום יומי) וזמני ההשקיה (זמן התחלה וזמן סיום). כך, ניתן לקבוע השקיה בשעות הבוקר המוקדמות (השקיה יעילה מאוד במיוחד עבור הדשא שלכם), השקיה בשעות הלילה, השקיה איטית לאורך שעות (שהיא יעילה במיוחד עבור העצים בגינה), או השקיות תכופות וקצרות לאדניות. כל זמן שהכול תקין, ההשקיה תתבצע במחזוריות, ללא הפסקה, לפי המתוכנן, גם בימים בהם אתם לא בבית.
מערכות השקיה מנוהלות כיום בצורה ממוחשבת. מחשב ההשקיה הביתי מתוכנת לקבוע באיזו תדירות תבוצע ההשקיה, וכמה זמן השקיה תינתן. ניתן לקבוע כמות השקיה שונה לכל צמח באמצעות שליטה על כמות הטפטפות המגיעות אליו. עם זאת, בשל העלות הזניחה יחסית של מחשבי ההשקיה, נהוג לתכנן ערוצי השקיה מקבילים עבור רכיבים בגינה שצרכי ההשקיה שלהם שונים משמעותית. כך למשל הדשא, הדורש השקיה תכופה (על פי רוב בהתזה), וסוגי עצים הדורשים השקיה ארוכה לעיתים רחוקות יותר (על פי רוב בטפטוף בקצב גבוהה יחסית).

התקנה של מערכות השקיה
ההתקנה של מערכת השקיה כוללת פריסה של צינורות לאורך קווי הצמחייה, וטיפול פרטני בכל צמח, הכולל חיבור טפטפות בהתאם לכמות המים הנדרשת לצמח. בכל פעם שמתווסף צמח חדש - מוסיפים טפטפת שתגיע אליו על פי הנחיות ההשקיה המתאימות לסוג הצמח האמור. מומלץ להיעזר באיש מקצוע לתכנון מסלול צינורות ההשקיה בגינה, מרחק פתחי הטפטפת מהצמח ומשורשיו, וכמות הטפטפות שיוקצו לכל צמח על פי הסוג שלו, מיקומו, כמות האור שהוא מקבל ו"השכנים" שלו. השקעה במערכות השקיה מתוכננות היטב תאפשר תחזוקה שוטפת איכותית ונטולת התעסקות לגינה. 
 
FacebookGoogle+Twitter
טלפון: 02-6213265   מייל: info@Greenery.co.il    ירושלים, הצנחנים 1265/4